Корисні інформаційні ресурси

Корисні інформаційні ресурси та можливості, які можна використовувати при плануванні та організації практичних занять у навчальних закладах з питань кіберзахисту та кібергігієни:

«Чемпіони кібербезпеки»

Просвітницько-профілактична гра у форматі вікторини, метою якої є запобігання кіберзлочинів щодо дітей. Цільова аудиторія: 12+. Гра може бути корисною і дорослій аудиторії з метою розвитку умінь цифрової безпеки. Користувачі навчатимуться: як розпізнати шахрайство, як діяти у разі кібербулінгу або сексуальних злочинів у мережі, як попередити витік конфіденційних даних тощо. Відповідаючи на питання у форматі вікторини, користувачі покращують знання з цифрової безпеки та підвищують власний рівень кібергігієни. Гра безкоштовна.

Онлайн-курс «Основи кібербезпеки для школярів».

Цей курс допоможе відрізнити правду від фейків, розкаже, з ким спілкуватися в інтернеті безпечно та хто таки насправді кіберзлочинеці. Цільова аудиторія: 1-4 класи, 5-6 класи, 7-9 класи, 10-11 класи. Курс безкоштовний.

«Гра про кібербезпеку Spoofy».

Ресурс та гра призначені для використання у молодших класах. У цікавій та грайливій формі Spoofy допомагає дітям засвоювати навчальну програму. Основна увага в грі приділяється навику розпізнавання загроз, а також вчить дітей необхідності звертатися за допомогою до дорослих. Гру можна завантажити на телефон чи планшет, або грати в інтернеті. Ресурс містить практичні матеріали для викладачів та батьків: плани уроків та найважливіші теми. Інструкція, яку можна завантажити, містить в собі всю інформацію про рівні та опис гри.

Ігри та комікси з питань інформаційної безпеки від «Онляндії»

Розраховані на дві вікові групи: 7-10 років та 11-14 років. Діти та молодь можуть ознайомитися з питаннями інформаційної безпеки, причитавши історії-комікси. На додаток до відомостей про інформаційну безпеку ці історії містять завдання та теми для розгляду. Учні можуть ознайомитися з історіями самостійно, у маленьких групах, або під керівництвом вчителя. Історії призначено для різних вікових груп, але їх можна використовувати також залежно від рівня навичок учнів.

Посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість»

Містить матеріали та методики, які допоможуть вчителям викладати основи безпеки в Інтернеті. Плани уроків, які є у підручнику, зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки. Схвалений Комісією з інформатизації закладів освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.

Онлайн-курс «Кіберпростір та кібербезпека»

Для молодих людей, які хочуть знати як захистити себе та свою інформацію у кіберпросторі. Мета курсу: підвищення рівня обізнаності учнівської молоді щодо кібербезпеки, сприяння формуванню навичок безпечної поведінки у кіберпросторі.

Спеціальний онлайн-курс «Основи кібербезпеки»

Буде корисним для педагогів та учнів старших класів. Після проходження курсу видається сертифікат. Курс безкоштовний. Для отримання іменного сертифікату, при реєстрації у розділі «Сфера діяльності» треба обрати «Інше», у разі реєстрації в якості посадових осіб, сертифікат видається знеособленим (для захисту персональних даних).

ШахрайГудбай

Це інформаційна кампанія, мета якої – навчити українців правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів.

Кібераптечка

Міністерство цифрової трансформації України