Магістральна (не) конференція міні – EdCamp «Освітній страйк. Виклики та точки зростання»
29.04.202329 квітня відбулась надзвичайно важлива освітня подія – Магістральна (не) конференція міні – EdCamp «Освітній страйк. Виклики та точки зростання»
Наш ліцей радо зустрів учасників, які готові до змін, нових впроваджень, розвитку освітнього процесу та себе особисто.
Насичений подіями день розпочався зі знайомства з Вінницький ліцей 4 ім Д І Менделєєва , на гостей чекала фотовиставка “Незламна освіта”, що була надана нашому ліцею благодійним фондом SavED, а також відбувся благодійний ярмарок для відновлення школи на Чернігівщині, що зазнала руйнувань у період окупації.
Під час офіційного відкриття учасники та учасниці познайомилися з форматом проведення (не) конференції, зі спікерами та спікерками у форматі Speed Geeking, які розповіли про основні принципи EdCamp Ukraine , що передбачають мотивацію освітян розвиватися й ділитися досвідом, ідеями, натхненням одне з одним, бути щасливими й продуктивними у вчительській професії та в житті загалом.
З вітальним словом виступила заступниця директора Департамент освіти Вінницької міської ради – Ірина Божок.
Начальник управління Державної служби якості освіти у Вінницькій області – Володимир Малінін, урочисто привітав учасників з початком (не) конференції, а заступниця начальника управління Державної служби якості освіти у Вінницькій області Олена Максименюк побажала всім продуктивного дня!
Координаторка події, директорка КЗ “Вінницький ліцей №4 ім. Д.І. Менделєєва” -Ольга Важова подякувала усім учасникам за присутність та бажання розбудовувати українську освіту!
В рамках заходу відбулась спеціальна сесія EdCamp Ukraine “Відновлюємо освіту”, яку майстерно та цікаво провели Вікторія Пустовіт та Олеся Чайківська. Залучивши учасників до загального обговорення, усі працювали за визначеним напрямком та презентували свої освітянські ідеї про важливість розвитку мотивації учнів, емоційної підтримки, свободи вибору, у навчанні, переходу від практики до теорії, а також розповідали власне бачення та шляхи удосконалення освітнього процесу. Під час обговорення підтримали думку про те, що прийшов час перейти від ери знань до ери вмінь і те, що розвиток критичного мислення в школі є першочерговим. Висловлені ідеї будуть передані робочій групі “Освіта і наука” при Національній раді з відновлення України від наслідків війни.
Питання «Якою має стати освіта після війни?» з’ясовували під час панельної дискусії, модератором якої стала заступник директора, координатор події EdCamp «Освітній страйк. Виклики та точки зростання» Анастасія Крикун.
Ганна Новосад, Міністерка освіти і науки України 2019-2020, співзазновниця благодійного фонду SavED, озвучила бачення щодо оптимізації навчання у школі, покращення емоційного стану дітей, гнучкої організації навчального процесу, формування атмосфери легкості у навчанні.
Крім того, у розмові з Іриною Божок, заступником директора Департаменту освіти м. Вінниці, обговорили важливість ролі учителя під час освітнього процесу. Освітяни реагують на виклики, надають можливість здобувати освіту кожній дитині незалежно від місця її перебування.
Психологиня Світлана Дрібас зауважила, що ресурсний учитель сприяє створенню психологічно комфортного освітнього простору в школі.
Учасники EdCamp зарядились позитивом та отримали поради, як залишатись у ресурсі!
З Людмилою Зимою, головним спеціалістом відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Вінницький області обговорили освітні втрати і розриви у навчанні.Шляхи їх подолання будуть визначені на державному рівні.
Під час панельної дискусії зустрілись з власником ВПГ “Дельфін” Андрієм Піжевським. У приватній сфері навчання формують мотиваційні тренди в освіті. Розумним бути не соромно! Учні – лідери думок.
Учасники (не) конференції міні – EdCamp «Освітній страйк. Виклики та точки зростання» мали змогу відвідати майстерки експертних паралелей та отримати практичні кейси по роботі педагога під час війни, навчитися долати стрес, використовувати інформаційно-комунікаційні інструменти на уроках, залучати кошти на власні освітні проєкти та сформувати інфомедійний імунітет!
Натхненні та вмотивовані освітяни по завершенню заходу ділились враженнями та обговорювали майбутні напрацювання.
Дякуємо усій команді за згуртованість та підготовку заходу на високому рівні. Разом ми сила!
Хочемо познайомити Вас з тими, завдяки кому відбулася наша спільна подія:
громадська організація «EdCamp Ukraine»;
Save the Children in Ukraine a Education Cannot
Wait;
Heinrich Boll Foundation Бюро Київ – Україна;
Національна платформа можливостей професійного розвитку педагогічних працівників
«EdWay»;
ГО “Смарт освіта”, портал «Нова українська
школа»;
Медіагрупа Накипіло;
краудфандингова платформа «Спільнокошт».
Департамент освіти ВМР
Державна служба якості освіти
ТОВ «Розумники»
Інноваційні освітні рішення за
Креативний простір Артинов
Дитиноцентрована школа ХАБ Скул
НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ!