Історія Ліцею

Заснування школи № 4 датується 1925 роком 19 серпня згідно з наказом Наркома освіти.

20 березня 1944 року було звільнено місто Вінницю від німецько-фашистських загарбників. І в саме цей час у квітні школа № 4 відновила свою роботу.

Заклад знаходився по вулиці Червоних партизан поруч із військовим госпіталем.

Перші місяці 1944-45 н.р. у школі не було навіть парт, учні писали  лежачи на підлозі, а замість зошитів використовували старі газети. Але завдяки організаційному таланту першого директора ТИМОФІЯ ПАВЛОВИЧА Комарницького (заслужений вчитель України, нагороджений медаллю А. Макаренко, відмінник народної освіти, кандидат педагогічних наук)  трудноші було подолано. Навчально-виховний процес поєднано з серйозною та відповідальною роботою учнів та вчителів: у вільний час від навчання вони збирали дрова, прибирали в госпіталі та працювали у взуттєвій майстерні.

На початку 1955 року школа змінює адресу на Гоголя, 18. А в 1957 році закладу було присвоєно ім’я відомого ученого-хіміка Дмитра Івановича Менделєєва. Своєю працею учні та вчителі підтримують почесне звання «менделєєвців». В школі активно працюють гуртки юних хіміків, фізиків, математиків, географів. Визначною подією стало виготовлення електронного екзаменатора  -ДІМ-І гуртківцями під керівництвом Лева Юхимовича Соміна.

1963 році школу було представлено на виставці досягнень народного господарства. Талант учнів та вчителів було оцінено на високому рівні.

Школа одна із перших перейшла на кабінетну систему навчання. Навчатись у 4 школі було престижно. Під керівництвом Анни Григорівни Глухенької ( 1975-1987 роки, відмінник народної освіти СРСР, «Ветеран праці)

В 1988 році директором школи стає випускниця школи № 4 Дубчак Л.М. (відмінник народної освіти, нагороджена орденом «Дружби народів»), яка продовжує славні традиції . За час її роботи школа плідно співпрацює з медичним університетом, торгово-економічним інститутом, сільськогосподарською академією, що дає можливість нашим дітям реалізовувати себе після навчання у школі. В цей же період  засновано традиційні бали літературних героїв та українські вечорниці.

З 2007 року  директором школи  став Седельов О.О. За час його роботи за результатами ЗНО школа входить в  сто та 50 найкращих шкіл України.

З 2013 – 2020 очолює школу Загородній С.П ( кандидат педагогічних наук), який гідно продовжує традиції закладу та примножує славу школи. За час його діяльності заклад  завжди входив у 10 найкращих шкіл міста. Школа почала плідно працювати зі школами Польщі. Педагогічний та учнівський колективи почали приймати участь у розробці проєктів та вигравати їх.

2020 – 2022 Загородня Г.В.

2022 – школу очолює Важова О.Й.

Наш земляк М.І.Пирогов казав: «Школа славиться не кількістю, а славою своїх учнів».

Серед наших випускників є дуже багато відомих особистостей:

Усач Григорій – дитячий письменник

Чалий Олександр Олександрович – заступник Державного секретаря Міністерства закордонних справ

Бурдейний Андрій Петрович – професор Каліфорнійського університету

Середа Вячеслав –доктор, професор Луізіанського університету США, завідуючий аналітичним відділом Департаменту освіти штату Луїзіана

Овчаренко Анатолій Миколайович – народний артист України

Катерина Калитко – українська поетеса, перекладачка, авторка поетичних збірок і прозових творів.

Максим Царенко – український журналіст, врятував   в 1995 році  10 дітей

Ірина Баглай – ведуча, отримала свій срібний тризуб  за 1,5 роки репортажів з передової,  народний Герой України

«Люди в білих халатах» – ми пишаємось , що наша школа дала старт:

Леонід Андрійович Тринос – кандилдат фонеатричного відділу інститута лорзахворювань ім. Коломійченка

Годлевський Аркадій Іванович – доктор медичних наук, академік, завідуючий кафедрою фкультеської хірургій ВНМУ ім.М.Пирогова

Пивоварова Наталья Павліна  – завідуюча відділенням нефрології

Олександр Яцина – доктор медичних наук, онкохирург, уролог, першийй лікар в Украіні, який розробив   нову  уродинамичну стойку для обстеження та лікування    хворих.  почесне звання «Заслужений лікар України» (2015).

Денисюк Ольга Миколаївна – зав. навчальної частини кафедри ВНМУ ім.Пирогова, доцент, к.мед.н.

Калінчук Олександр Олексапндрович лікар-онколог, завідуючий онкологічним відділенням обласної дитячої лікарні

Школа пишається своїми випускниками, а особливо тими, хто залишився в нашій школі і продовжує сіяти розумне, добре, вічне:

Л.М.Дубчак

Т.І.Крилова

С.І.Рогова

В.В.Сергєєва

А.В.Кольчак

Р.В. Жовнір

В.А.Кошелев

Маринович Д.В.

Васюта К.О.

Ось уже понад 70 років школа пишається успіхами своїх вихованців. 99% випускників щорічно вступають до закладів вищої освіти, здобувають престижні професії стають талановитими лікарями, учителями, підприємцями – справжніми майстрами своєї справа, творцями майбутнього своєї країни, її захисниками. Серед тих, хто захищав і захищає нашу державу на Сході України, є й випускники нашої школи.